Menu Zamknij

E-PUAP

EPUAP

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP) umożliwia doręczanie pism i wniosków do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piekarach Śląskich za pośrednictwem Internetu (Elektronicznej Skrzynki Podawczej).

W celu skorzystania z usługi internetowej użytkownik musi posiadać swoje konto na platformie ePUAP https://epuap.gov.pl.

Jak wysłać pismo do Poradni za pomocą systemu EPUAP?

  1. Należy  zalogować się do systemu EPUAP na swoje konto.
  2. W zakładce Katalog spraw należy wybrać Sprawy ogólne.
  3. Następnie należy wybrać opcję Pismo ogólne do podmiotu publicznego.
  4. Klikamy w opcję Załatw sprawę, która przenosi nas do wzoru pisma. Należy wpisać dane podmiotu do którego kierujemy pismo, w tym przypadku: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piekarach Śląskich.
  5.  Adres skrytki: /PPPPiekary/SkrytkaESP
  6. Wypełnić wniosek zgodnie z wzorem. Do formularza można dodawać załączniki o następujących rozszerzeniach: .doc, .docx, .gif, .jpg (.jpeg), .ods, .odt, .pdf, .png, .rtf, .svg, .tif(.tiff), .txt, .xls, .xlsx, .xml. Maksymalny rozmiar dokumentu elektronicznego to 5 megabajtów (5MB). Pliki zawierające szkodliwe oprogramowanie będą automatycznie usuwane.
  7. Po wypełnieniu wszystkich danych należy przygotowany dokument podpisać profilem zaufanym ePUAP lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W przypadku skorzystania z profilu zaufanego zostaniemy poproszeni o wpisanie kodu autoryzacyjnego przesłanego SMS na telefon komórkowy wskazany podczas rejestracji swojego konta na ePUAP.
Skip to content